Otwarcie wystawy Interspace

W piątek (12 stycznia) o godz. 18.00 w Galerii WY (ul. Więckowskiego 38, Łódź) odbędzie się wernisaż wystawy Interspace – prezentacji różnorodnych praktyk artystycznych, które mają na celu zbadanie postępu mediów w sztuce współczesnej, od formalnych i materialnych po koncepcyjne i efemeryczne. Realizowana przez studentów UŁ i wspierana przez ASP w Łodzi ekspozycja będzie otwarta do 19 stycznia.

Główny nacisk wystawy skupia się na przejściu, które pojawia się podczas przechodzenia z jednego stanu do drugiego. Poprzez niwerbalny dialog, Interspace zaciera granicę między cyfrowymi i tradycyjnymi formami sztuki i uwzględnia przeżycie transgresywne jako krytyczną formę reakcji na świat supernowoczesności

wyjaśniają organizatorzy, studenci programu Media Arts Culture.

zdjęcie pracyryc. 1. Autorzy prac: Asli Dinc Post / Klaudia Pieniak

Wystawę otworzy performans Magdaleny Skotnickiej.

Artyści: Aslı Dinç, Klaudia Pieniak, Magdalena Skotnicka, Maria Belova (@mariabelovamariabelova), Mateusz Pecyna (@mpecinii), Nicole Kouts (Nicole Kouts), Patryk Skoczylas, and Veronika Zakcharchak.

zdjęcie pracyryc. 2. Autorzy prac: Magdalena Skotnicka / Maria Belova

Kuratorzy: Aimen Malik (@aimen_shinv), Alisa Verbina (@alisa_verbina), Başak Tüsüz (@sinkfiction), Elza H. Duka(@elzahsn), Hafsa Khan (@hafsakhan03), Ray Yee (@ruiyuyee), Liana Safaryan (@lxselles), Mohumagadi Moruti

zdjęcie pracyryc. 3. Autorzy prac: Mateusz Pacyna / Patryk Skoczylas

Redakcja: Bartosz Kałużny (Centrum Komunikacji i PR UŁ)

Misją Uniwersytetu Łódzkiego jest rzetelne prowadzenie badań naukowych oraz aktywne głoszenie prawdy z nich płynącej, tak by mądrze kształcić kolejne pokolenia, być użytecznym dla społeczeństwa oraz odważnie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Doskonałość naukowa jest dla nas zawsze najlepszym kompasem. Nasze wartości to: odwaga, ciekawość, zaangażowanie, współpraca i szacunek.

Event details

Date and time of the event: 12 stycznia 2024 (piątek) 18:00 - 20:00